Про групу компаній ZAKHIDNADRASERVIS GROUP

Промисловий видобуток нафти у Західній Україні

Коротка довідка.

Промисловий видобуток нафти у Західній Україні розпочатий ще в 1771 році на Коломийщині (Слобода-Рунгурське родовище). А у 1909 році Галичина (Західна Україна), перебуваючи в складі Австро-Угорщини займала третє місце в світі, поступаючись лише Росії та США.

Перша і друга світові війни практично зупинили розвиток нафтогазової галузі в регіоні. Натомість, у повоєнний період (1950-і -1960-і рр.) Радянський Союз почав активно розвивати геологорозвідувальні роботи і видобуток в регіоні У результаті було відкрито найбільші нафтові і газові родовища Західноукраїнського регіону: Хідновицьке, Угерське, Більче-Волицьке, Рудківське – газові, Бориславське, Битків-Бабченське – нафтогазоконденсатні, Долинське – нафтове та інші. Це сприяло зростанню видобутку вуглеводнів, пік якого припав на кінець 1960-х років і складав 2,86 млн тонн нафти (1967 р.) і 12,7 млрд метрів кубічних газу (1969 р.). Переважна більшість виявлених родовищ вуглеводнів зосереджена в межах Передкарпатського прогину і пов’язана з традиційними породами-колекторами у структурно-літологічних пастках на глибинах від 500 до 3000 метрів. Більшість родовищ розробляється до сьогоднішнього дня. Залишкові розвідані запаси вуглеводнів родовищ Передкарпатського прогину (згідно оцінки УкрДГРІ станом на 01.01.2016 р.) складають понад 183 млн тонн умовного палива.

У 1970-1980-і роки у Західноукраїнському регіоні було відкрито низку родовищ вуглеводнів

У 1970-1980-і роки у Західноукраїнському регіоні було відкрито низку родовищ вуглеводнів на глибинах понад 4 км – Пасічнянське, Семигинівське, Новосхідницьке нафтові, які пов’язані з третім ярусом алохтонних структур Передкарпатського прогину, а також – знакове Лопушнянське нафтове родовище у автохтонному комплексі піднасуву Карпат (Чернівецька область), що однозначно довело перспективність напряму пошуків покладів вуглеводнів у глибоко-занурених горизонтах Передкарпатського прогину і Складчастих Карпат. Проте, в Радянському Союзі в цей час йшов бурхливий розвиток нафтогазового комплексу Західного Сибіру, а Західна Україна залишалась в стороні, тому детально вивчити і освоїти не було змоги. В роки незалежності продовжувалась та ж тенденція – брак фінансування, недостатня увага до власного видобутку, газ та нафта купувалися в Росії. З іншої сторони, можливо, історія зберегла цей ресурсний потенціал для цієї виняткової воєнної ситуації.

Тож ресурсний потенціал Західноукраїнського нафтогазоносного регіону загалом складає 596 млн тонн умовного палива, залишкові розвідані запаси вуглеводнів складають понад 195 млн тонн умовного палива при накопиченому видобутку вуглеводнів понад 424 млн тонн умовного палива. Тобто, існує значний потенціал нарощування промислового видобутку вуглеводнів у регіоні, що може забезпечити внутрішнє споживання вуглеводнів в Україні та експорту у Європейські країни.

Промисловий видобуток нафти у Західній Україні

Тепер більш детально хто ми.

Група бере початок своєї діяльності з 2004 р., коли з невеликого колективу, з 10 чоловік, виросла до 1200 працівників.

За цей час накопичився значний досвід у розвідці та видобутку нафти та газу, сформувався високопрофесійний колектив геологів, геофізиків, буровиків, будівельників. Сьогодні – це вертикально інтегрована компанія, що включає весь спектр діяльності від аналізу геологічних матеріалів, пошукових сейсмічних робіт з обробкою і інтерпретацією даних до буріння вертикальних, похило-скерованих, горизонтальних стволів, кріплення колон, проведення промислових досліджень в свердловинах, будівництво газопроводів, установок підготовки газу і підключення до магістральних газопроводів і продажу газу.

Наші компанії мають досвід співпраці і спільної діяльності в бурінні свердловин з компаніями RAG (Австрія), Hydro Drilling (Італія), отримання сервісних послуг і співпраця з Weatherford (США), у якої також куплені дві бурові установки вантажопідйомністю 340 тон для глибокого буріння по цементажу свердловин, співпрацювали з Halliburton (США), Schlumberger (Франція), з 2014 року успішно йде спільна діяльність з MND (Чехія)

У 1970-1980-і роки у Західноукраїнському регіоні було відкрито низку родовищ вуглеводнів

На протязі останніх 4-ох років наша Бурова компанія надавала послуги капітального ремонту свердловин, проведення колтюбінгових операцій для державної компанії «Укргазвидобування», для ПАТ «Укрнафта» надання послуг з геофізичної розвідки за допомогою гіроскопічного інклінометра. Для «Expert Petroleum» (Румунія) провели сейсмічні дослідження та послуги з ремонту свердловин, компресорних станцій, облаштування установок підготовки газу; для словацької компанії «Nafta» проводили буріння свердловин.

Починаючи з 2016 року, Група ЗНС тісно співпрацює з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти та газу. Більшість працівників є випускниками університету та проходять там курси підвищення кваліфікації, а Група приймає студентів на виробничу практику. Проводяться спільні науково-практичні конференції. Спеціалісти лабораторій Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу залучаються Групою ЗНС для проведення заходів щодо екологічного контролю стану середовища. Паралельно із цим іде спільна розробка інноваційних рішень та вдосконалення бізнес-процесів, що є важливою частиною діяльності Групи.

Промисловий видобуток нафти у Західній Україні

Протягом останніх кількох років наша група найбільш динамічно розвивається з усіх компаній нафтогазового комплексу України.

За період 2014-2021 років видобуток було збільшено у 20 разів (з 12,93 млн метрів кубічних газу на рік у 2014 році до 280 млн метрів кубічних на рік у 2021 році). За результатами видобутку газу у 2021 році Група зайняла 5 місце серед приватних видобувних компаній України.

Окремо можна виділити підприємство з нашої групи ТОВ «ВЕЛЛ КО», яке взяло участь у тендері на укладення угоди про розподіл вуглеводнів Угнівської площі, розташованої в межах Львівської та Івано-Франківської областей загальною площею 967,44 кв. км, який було оголошено 28 лютого 2019 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 р. № 1189.

У 1970-1980-і роки у Західноукраїнському регіоні було відкрито низку родовищ вуглеводнів

За результатами конкурсу ТОВ «ВЕЛЛ КО» було визнано переможцем та уклало договір з Кабінетом Міністрів України про розподіл продукції по Угнівській ділянці з метою геологічного вивчення, у тому числі розробки, з подальшим видобуванням горючих корисних копалин (природного газу, газу сланцевих родовищ, газу центрально-басейнового типу), газу (метану) вугільних родовищ, нафти, конденсату) (разом – вуглеводні), та виконання робіт, передбачених угодою про розподіл продукції, на строк 50 років (з можливістю продовження строку), встановлений Законом України «Про угоди про розподіл продукції».

Угнівська площа розташована в межах Сокальського, Мостиського, Яворівського, Самбірського, Старосамбірського, Турківського, Стрийського, Городоцького і Миколаївського районів Львівської області та Богородчанського району Івано-Франківської області.

Загальна площа ліцензійних ділянок якими володіє Група складає 2122 км2.